Пятница, 19.04.2024, 08:56
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Методичні заходи

МЕТОДИЧНА РОБОТА
06.01.2017, 12:50

Ти лише до тієї пори здатний сприяти освіті

інших, поки продовжуєш працювати

над власною освітою...

Дістервег

У сучасних умовах розвитку освіти в Україні виняткового значення набуває система науково-методичної роботи, головною метою якої є не лише надання реальної, дієвої допомоги педагогічним кадрам у формуванні їхньої професійної майстерності, а й активізація творчого потенціалу кожного викладача. Методична робота в навчальному закладі завжди була і є фундаментом, на якому будується і через який вирішується її головне завдання здійснення навчально-виховного процесу, підготовка високопрофесійних, конкурентоспроможних фахівців. З метою реалізації цих завдань у ЦНТТМ функціонує навчально-методичний кабінет, у якому зароджуються і знаходять втілення в життя творчі ідеї керівників гуртків, закладаються основи науково-дослідної роботи викладачів і вихованців.

Робота методичного кабінету ведеться відповідно до нової моделі системи управління закладами освіти, яка ґрунтується на удосконаленні професійної підготовки спеціалістів, спроможних працювати зі зростаючими потоками науково-методичної інформації, вивчати і впроваджувати інноваційні освітні технології.

Напрямки діяльності навчально-методичного кабінету:

  • організація і забезпечення діяльності та координація всіх структурних підрозділів системи методичної роботи в Прилуцькому міському Центрі науково – технічної творчості молоді Прилуцької міської ради Чернігівської області;
  • спрямування навчально-виховної роботи Прилуцького міського Центру науково – технічної творчості молоді Прилуцької міської ради Чернігівської області на формування у майбутніх фахівців високого професіоналізму, бажання виробити індивідуальний стиль діяльності, готовності працювати творчо, вдосконалювати свій характер, розвивати світогляд; модернізація змісту, форм, методів і засобів навчання, впровадження новаторських ідей, інноваційних технологій;
  • вивчення чинних нормативних документів у галузі освіти та вищої освіти, розпоряджень та наказів Міністерства освіти та науки України;
  • систематичне вивчення і аналіз навчальних планів, програм, посібників, методичних рекомендацій щодо змісту і методів навчально-виховного процесу в цілому;
  • забезпечення підвищення якості організації навчального процесу, проведення поточного контролю, запровадження ефективних схем поєднання навчальної та наукової роботи;
  • створення умов для розвитку спільної творчості викладацького та учнівського колективів;
  • забезпечення впровадження у практику роботи керівників гуртків новітніх досягнень науки в галузі педагогіки, психології та теорії викладання;
  • організація поза лабораторної діяльності учнів: проведення змагань, виставок, конкурсів.

У навчально-виховному процесі активно впроваджуються інформаційно-комп'ютерні технології, забезпечення телекомунікаційними засобами виходу до міжнародної інформаційної мережі Іпіегпеt. Усе це підпорядковано підвищенню якості педагогічної освіти, забезпеченню її мобільності й сприяє:

  • упровадженню інформаційно-комп'ютерних технологій;
  • індивідуалізації навчально-виховного процесу та посиленню ролі самостійної роботи учнів;
  • упровадженню електронних засобів навчання (посібників, каталогів тощо), комп'ютерних навчальних програм.

Сьогодні викладацький колектив Прилуцького міського Центру науково – технічної творчості молоді Прилуцької міської ради Чернігівської області працює над реалізацією проблеми «Формування світоглядних орієнтирів та духовно-моральних цінностей особистості у навчально-виховному процесі», залежно від її змісту окреслюється структура методичної роботи.

Відповідно до проблемної теми закладу кожен керівник гуртка має свою науково-методичну тему, співзвучну із загальною. Реалізація проблемних тем здійснюється шляхом участі викладачів у роботі педагогічних рад, нарад при директору, засідань круглих столів, методичних аукціонів, проведення відкритих занять, написання методичних розробок, розробки робочих навчальних програм, програм для самостійної роботи учнів, самоосвіти викладачів тощо. На засіданнях систематично розглядаються теоретичні та практичні питання викладання предметів, аналізуються проведені заняття, постійно проводиться огляд методичної, спеціальної та психолого-педагогічної літератури.

Протягом останніх років у системі методичної роботи проведені такі науково-методичні заходи: семінари-практикуми «Розвиток пізнавальних і творчих здібностей вихованців на заняттях гуртків автомоделювання», «Розвиток конструкторських здібностей у дітей в процесі занять в автомодельних гуртках», «Майстер – клас з виготовлення моделі автомобіля з паперу», «Національно – патріотичне виховання дітей на заняттях автомодельних гуртків», «Розвиток творчих здібностей школярів молодшого шкільного віку на заняттях гуртків», «Розвиток патріотичних почуттів на заняттях спортивно – технічних гуртків».

Належна увага приділяється формуванню у дітей інтересу до майбутньої професії. З цією метою проводяться конкурси, вікторини, внутрішні змагання, зустрічі з колишніми випускниками.

Таким чином, форми навчання викладачів, підвищення їхнього професійного рівня постійно оновлюються, збагачуються. Це педагогічні дискусії, семінари-практикуми, вирішення творчих індивідуальних завдань, робота з інформаційними джерелами, розробка науково-методичного інструментарію щодо реалізації проблеми, відкриті заняття, майстер-класи, робота з творчими групами дітей, постійно діючі методичні семінари моделювання педагогічного досвіду та інші. Використання таких методичних форм сприяє єдності поглядів і дій всього педагогічного колективу. Система методичної роботи в Центрі НТТМ за своїм змістом безпосередньо пов'язана з конкретними напрямами підготовки фахівців, при цьому враховується, що підготовка спеціалістів передбачає вивчення фундаментальних наук за профілем підготовки і проходження різних видів практики. Тому особлива увага в навчальному закладі приділяється розробці та постійному удосконаленню науково-методичного забезпечення організації і проведення практичних занять. Стан навчально-методичного забезпечення аналізується в ході поточного контролю.

Достатня увага в навчальному закладі приділяється вивченню та узагальненню позитивного педагогічного досвіду.

Продуктом творчості керівників гуртків Центру є педагогічні знахідки, де представлені оригінальні вирішення окремих та загальних питань навчання й виховання.

З метою визначення динаміки значимих самоосвітніх результатів, забезпечення відслідковування індивідуального прогресу керівника гуртка в широкому освітньому контексті, демонстрації його здібностей до практичного застосування освітніх надбань викладачами Центру НТТМ створені та постійно поповнюються портфоліо, презентація яких здійснюється на творчих звітах у період проходження атестації.

Важливим аспектом методичної роботи є залучення керівників гуртків та вихованців до творчо-пошукової, дослідницької діяльності. Науково-пошукова робота в ЦНТТМ розглядається як цілісна система підвищення науково-теоретичного і загальнокультурного рівня, психолого-педагогічної підготовки і професійної майстерності педагогів, формування у них готовності до самоосвіти, саморозвитку.

Активізація науково-дослідницької діяльності вихованців у Центрі НТТМ забезпечує формування і розвиток їх як творчих особистостей, здатних на міцній науковій основі ефективно вирішувати професійні завдання.

Таким чином, оптимальне поєднання традиційних й інноваційних форм науково-методичної роботи в Центрі НТТМ створює ефективні умови для підвищення професійної майстерності кожного керівника гуртка та підготовки конкурентоспроможного спортсмена.

Категорія: Методичні заходи | Додав: Administrator
Переглядів: 493 | Завантажень: 0 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz