Неділя, 21.10.2018, 21:55
Вітаю Вас Гість | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Методичні заходи

Національно-патріотичне виховання гуртківців
13.01.2017, 08:37

Національно-патріотичне виховання гуртківців

«Народ, що не знає своєї історії,

є народ сліпців». ( Олександр Довженко)

У політичному і духовному житті кожного народу є події й роки, які назавжди входять в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах.

Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції .

Головною складовою патріотичного виховання є формування у молоді любові до рідної країни, що здійснюється в першу чергу сім’єю, безпосереднім соціальним оточенням через передавання певних культурних традицій, звичаїв, обрядів, вірувань. Виховання молоді на кращих прикладах життя борців за становлення української державності є одним з найбільш важливих шляхів формування історичної пам’яті.

Основними напрямами патріотичного виховання є:

-Формування уявлень про сім’ю, родину, рід;

-Краєзнавство;

-Ознайомлення з явищами суспільного життя;

-Формування знань про історію держави, державні символи;

-Ознайомлення з традиціями і культурою свого народу;

-Формування знань про людство.

Великий вплив на учнівську психологію має ідея, що українці – це мирна нація, яка не переслідує ніяких загарбницьких цілей. Це викликає почуття національної гордості. Образ Української держави в свідомості учнів стає вагомішим, учні пишаються культурними й інтелектуальними здобутками, яких досягла українська нація.

Важливим чинником національно-патріотичного виховання є феномен Майдану – промовистого свідчення жертовності заради безумовного дотримання прав людини та поваги до людської гідності, відстоювання загальнонаціональних інтересів відмовою учасників від особистого заради досягнення спільної мети. Актуальним є організація збирання та поширення інформації про героїчні вчинки українських військовослужбовців, бійців добровольчих батальйонів у ході російсько-української війни, волонтерів та інших громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України.

На виховних годинах в нашому центрі керівники гуртків повинні постійно підтримувати ідею патріотизму і поваги до нашої держави – України.

Залучати гуртківців до пізнавальних бесід, виховних годин, переглядів фільмів національно-патріотичного значення.

Проводити інформаційно-просвітницьку роботу з батьками, спрямовану на формування толерантності, поваги до культури, історії, мови, звичаїв та традицій як українців так і представників різних національностей за участю психологів, істориків, правознавців.

Категорія: Методичні заходи | Додав: Administrator
Переглядів: 74 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz