Понеділок, 10.05.2021, 05:29
Вітаю Вас Гість | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Образотворче мистецтво

Керівник студії:

Ніколенко Тетяна Миколаївна


п/п

Прізвище, ім'я по – батькові керівника гуртка

Назва гуртка

Понеділок

Вівторок

Середа

Четвер

П'ятниця

Субота

Де працює гурток

1

Ніколенко Т.М.

Образотворче мистецтво

 

 

1300-1440

1500-1640

 

 

 

1300-1440

1455-1635

 

 

1300-1440

 

1500-1640

1330-1510

1530-1710

 

 

 

1330-1510

1530-1710

 

 

 


ЗНЗ №7

ЗНЗ №7

ЗНЗ №6

ЗНЗ №10

ЗНЗ №10
Універсальними у вирішенні завдань художнього й особистісного розвитку дітей, громадського та духовного становлення підростаючого покоління є заняття з образотворчого мистецтва. В умовах сьогодення особливо актуальними є формування особистості, розвиток її найдієвіших сил і можливостей. Це зумовлено тим, що вже у ранньому віці образотворча діяльність становить одну з найдоступніших і емоційно-захоплюючих форм творчості дитини. У процесі малювання, ліплення та конструювання вихованці набувають активності, самостійності й ініціативності, у них виховуються товариські відносини, почуття взаємодопомоги та взаємоповаги.
Програма інтегрує знання гуртківців з образотворчого мистецтва, народознавства, креслення. Основною формою навчання образотворчому мистецтву дітей у групах початкового рівня є гра, під час якої відбувається поступовий перехід від простих до складніших видів творчості.У цьому віці учні займаються малюванням, ліпленням, аплікацією, конструюванням. Виконання малюнків кольоровими олівцями — одне з найулюбленіших занять дітей, яке сприяє розвитку їхньої фантазії та творчої активності. Творча робота, що виконується кольоровими олівцями, має свої особливості. Спочатку зображення вимальовується за допомогою лінії, а потім заштриховується. Така послідовність сприяє розвитку аналітичного мислення дитини. Крім того, лінійні контури допомагають у розфарбуванні об'єкту олівцем, ясно вказуючи на межі окремих частин. Під час малювання можна також використовувати м'який матеріал: вугілля, сангіну, пастель. Ці матеріали дозволяють зосередити увагу вихованців на формі та фактурі зображення. Використання фарб має велике значення для розвитку в учнів почуття кольору та форми, оскільки фарбами краще передавати кольорове розмаїття навколишнього світу. Виконання подібного завдання олівцем набагато складніше, бо це потребує розвинутих технічних навичок.
На заняттях з ліплення використовується м'який пластичний матеріал (пластилін або глина), який легко піддається дитячій руці. Діти виконують роботу на площині та в об'ємі за гнучкою методикою: спочатку вивчають прості, а потім створюють складні форми.
Заняття аплікацією — це знайомство з матеріалами різних видів, вивчення законів композиції. Виконання аплікаційних зображень дає дітям можливість оволодіти навичками роботи з ножицями, прийомами клеєння тощо. Метою завдань з конструювання є розвиток художньо-творчого мислення й творчої фантазії вихованців. Діти вчаться виготовляти оригамі з домальовкою, ялинкові прикраси, сувеніри, вітальні картки та ін. Художньо-творча активність дітей спрямована не лише на відтворення художнього образу, але й на обговорення малюнка. Основою спілкування між педагогом і дитиною є діалог.
Заняття малювання чергуються з заняттями ліплення, аплікації та конструювання; в їхню структуру включаються рухливі паузи, вправи, що сприяють зняттю м'язової напруги руки, тулуба, покращують позитивний емоційний стан дитини.
Важливим етапом навчання є вивчення дітьми видів, жанрів і специфіки художнього образу, знайомство їх із синтезом мистецтв і засобами художньої виразності, засвоєння різноманітних технічних прийомів створення художніх робіт.
Учні опановують ускладнення палітри кольорів, створення загальної гами творчої роботи та передавання фактури предметів різними засобами.
Разом із вирішенням колористичних завдань діти засвоюють композиційні прийоми та способи композиційної організації площини, вивчають закони перспективи. Під час занять із вихованцями використовуються різні методи. Наприклад, правильному зображенню форми, кольору та розташування предмета у площині картини передує його детальне вивчення. Малюнок може бути виконаний учнями згідно з власною фантазією. Під час такої роботи значна увага має приділятися створенню композиції. Спочатку юний художник придумує ескіз, який має висловити його задум. Потім зображення переноситься на аркуш більшого розміру, де предмети або об'єкти зображуються ретельніше. Робота фарбами починається з розробки форми або контрформи.
На заняттях слід використовуються зразки, особливо коли ведуться декоративні та дизайнерські роботи, а тому метою завдання стає засвоєння різноманітних прийомів.
Ще одним методом роботи з дітьми цієї вікової категорії є імпровізація, яка заохочує вихованців.


ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПОЛЯГАЮТЬ У ФОРМУВАННІ ТАКИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:

- пізнавальної: забезпечує ознайомлення з поняттями та знаннями, які стосуються образотворчого мистецтва;
- практичної: сприяє оволодінню навичками живопису, графіки, конструювання, скульптури, декоративного мистецтва;
- творчої: що забезпечує формування творчих здібностей: спостережливості, відчуття масштабу, кольору та пропорцій, художньо-образного сприйняття побаченого та його творчого відображення засобами мистецтва, варіативності та асоціативності;
- соціальної: сприяє вихованню дбайливого, шанобливого ставлення до народних традицій, національної свідомості, формування естетичного смаку; популяризації народних промислів.

http://cnttm.at.ua/malunok/899157.jpg

ЯКОГО ВІКУ ДІТИ НАВЧАЮТЬСЯ В ГУРТКУ?

Гуртки об’єднують дітей і підлітків віком від 6 до 21 років.
Заняття проводяться двічі на тиждень.


РЕЗУЛЬТАТ РОБОТИ ГУРТКА

Учні знають:
      правила користування графічним матеріалом;
      основні кольори та їхні особливості;
      прийоми розташування предметів на площині;
      способи відтворення простих предметів;
      способи передавання будови, пропорцій, форми, об'єму предметів;
      способи передавання форми та об'єму предметів засобами світлотіні з урахуванням тональних відношень;
      правила виконання художніх робіт із матеріалів різних видів;
      закони композиції;
      пропорції людського тіла.
Учні вміють:
      сприймати малюнок як основу усіх видів образотворчого мистецтва;
      працювати олівцем, пастеллю, вугіллям, тушшю, крейдою;
      передавати колір предметів та кольорові співвідношення між предметами;
      використовувати у роботі основні закони композиції;
      користуватися законами лінійної перспективи;
      володіти різними видами розпису;
      користуватися олівцем, пастеллю, крейдою, вугіллям;
      зображувати прості предмета;
      працювати з різними матеріалами;
      володіти прийомами вирізування та склеювання;
      створювати прості об'ємні форми.
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz