Суббота, 27.04.2024, 12:15
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Трасове автомоделювання

Керівник гуртка:

 

Марченко Олексій Іванович



http://cnttm.at.ua/avto/avtomodelizm_3.jpgТрасовий автомоделізм — це не тільки один із видів технічної творчості школярів, спрямований на створення моделей автомобілів, а й один із наймасовіших і найзахоплюючих видів спорту. У наш час формування всебічно розвиненої особистості неможливе без впливу технічної творчості. Тому у формуванні майбутніх техніків, конструкторів, інженерів велике значення мають технічні гуртки, серед яких важливе місце займають гуртки технічного моделювання й конструювання моделей автомобілів.

 

 
Метою роботи в гуртку є формування компетентностей особистості в процесі трасового автомоделювання.
 
Заняття проводять у спеціально обладнаних лабораторіях. На заняттях гуртка застосовують різні методи навчання, що забезпечують отримання учнями необхідних знань, активізують їхнє мислення, розвивають і підтримують інтерес до конструювання моделей.
 
http://cnttm.at.ua/avto/avtomodelizm_2.jpgКерівник викладає теоретичний матеріал, використовуючи вербальні методи: розповідь, пояснення чи бесіду. Щоб виробити у вихованців практичні уміння й навички, керівник пропонує їм спочатку виготовити нескладні моделі. Потім, ускладнюючи завдання, він привчає школярів до самостійності, вводячи елементи творчості.
 
Перш ніж розпочати роботу над моделлю, кожен гуртківець має ознайомитись із конструкцією автомобіля, його загальною характеристикою, призначенням вузлів та агрегатів. Усі моделі виготовляються за ескізами й кресленнями, тому учнів слід учити читати і складати креслення, що сприяє розвитку просторової уяви. Під час виготовлення агрегатів і вузлів моделей гуртківці самостійно розв’язують конструктивні й технологічні завдання на основі знань, здобутих у школі й у процесі занять у гуртку.
 
http://cnttm.at.ua/avto/avtomodelizm_1.jpgКерівник гуртка, виходячи з реальних можливостей, добирає до кожної теми ті роботи, які учні можуть виконати з наявних матеріалів. При цьому широко використовуються стандартні та уніфіковані деталі (електродвигуни, колеса, гайки, гвинти, шарикопідшипники тощо), а також напівфабрикати різних деталей.
 
У практичній роботі гуртка велике пізнавальне значення мають ходові випробування й тренувальні запуски моделей. Практична робота гуртка тісно пов’язана з проведенням ігор і змагань спортивного характеру, під час яких учні не тільки поглиблюють здобуті знання, а й вчаться домагатися перемоги у спортивній боротьбі, що стимулює їх до подальшої роботи.
 
Навчальний рік у гуртку продовжується з вересня по травень. Гуртки працюють і під час осінніх, зимових і весняних канікул. У цей період велику частину навчального часу приділяється екскурсіям, змаганням, тренувальним і показовим запускам моделей.
 
Улітку роботу гуртка продовжується за програмою в цілому або за окремими темами.
 
 
 
 
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПОЛЯГАЮТЬ У ФОРМУВАННІ ТАКИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:
 
      пізнавальної: ознайомлення з історією розвитку автомобілебудування, конструкцією автомобілів і технологіями виготовлення їх моделей;
 
      практичної: засвоєння технологічних прийомів, умінь і навичок у проектуванні, виготовленні та запуску трасових моделей автомобілів, удосконалення навичок роботи з різним інструментом, формування навичок роботи на верстатному обладнанні;
 
      творчої: навчання технологіям самостійного виготовлення моде¬лей автомобілів різних класів за кресленнями і власної конструкції та їхньої експлуатації;
 
      соціальної: формування стійкого інтересу до технічної творчості, виховання культури праці, відповідальності за результати власної діяльності, розвиток технічного мислення, конструкторських здібностей гуртківців.
 
 http://cnttm.at.ua/avto/avtomodelizm_4.jpg
 
 
ЯКОГО ВІКУ ДІТИ НАВЧАЮТЬСЯ В ГУРТКУ?
 
Гуртки об’єднують дітей і підлітків віком від 6 до 21 років.
Заняття проводяться двічі на тиждень.

 
 
РЕЗУЛЬТАТ РОБОТИ ГУРТКА
 
 
 
Учні знають:
 
      правила безпеки в приміщенні гуртка і механічній майстерні;
 
      порядок організації та обладнання робочого місця;
 
      дані про історію автомобілебудування;
 
      технології обробки матеріалів для виготовлення діючих конструкцій;
 
      вимірюваний і розмічувальний інструмент;
 
      будову автотраси;
 
      порядок запуску автомоделей на автотрасі.
 
Учні вміють:
 
      організувати робоче місце;
 
      працювати з вимірювальними та слюсарними інструментами;
 
      читати креслення;
 
      виготовляти ескізи, рисунки, малюнки та розкрійки;
 
      виготовляти деталі, вузли, діючі конструкції;
 
      запускати автомобілі на трасі.

 

            
Календар
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz