Керівник гуртка:
Марченко Олексій Іванович
Трасовий автомоделізм — це не тільки один із видів технічної творчості школярів, спрямований на створення моделей автомобілів, а й один із наймасовіших і найзахоплюючих видів спорту. У наш час формування всебічно розвиненої особистості неможливе без впливу технічної творчості. Тому у формуванні майбутніх техніків, конструкторів, інженерів велике значення мають технічні гуртки, серед яких важливе місце займають гуртки технічного моделювання й конструювання моделей автомобілів.
Метою роботи в гуртку є формування компетентностей особистості в процесі трасового автомоделювання.
Заняття проводять у спеціально обладнаних лабораторіях. На заняттях гуртка застосовують різні методи навчання, що забезпечують отримання учнями необхідних знань, активізують їхнє мислення, розвивають і підтримують інтерес до конструювання моделей.

Перш ніж розпочати роботу над моделлю, кожен гуртківець має ознайомитись із конструкцією автомобіля, його загальною характеристикою, призначенням вузлів та агрегатів. Усі моделі виготовляються за ескізами й кресленнями, тому учнів слід учити читати і складати креслення, що сприяє розвитку просторової уяви. Під час виготовлення агрегатів і вузлів моделей гуртківці самостійно розв’язують конструктивні й технологічні завдання на основі знань, здобутих у школі й у процесі занять у гуртку.

У практичній роботі гуртка велике пізнавальне значення мають ходові випробування й тренувальні запуски моделей. Практична робота гуртка тісно пов’язана з проведенням ігор і змагань спортивного характеру, під час яких учні не тільки поглиблюють здобуті знання, а й вчаться домагатися перемоги у спортивній боротьбі, що стимулює їх до подальшої роботи.
Навчальний рік у гуртку продовжується з вересня по травень. Гуртки працюють і під час осінніх, зимових і весняних канікул. У цей період велику частину навчального часу приділяється екскурсіям, змаганням, тренувальним і показовим запускам моделей.
Улітку роботу гуртка продовжується за програмою в цілому або за окремими темами.
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПОЛЯГАЮТЬ У ФОРМУВАННІ ТАКИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:
— пізнавальної: ознайомлення з історією розвитку автомобілебудування, конструкцією автомобілів і технологіями виготовлення їх моделей;
— практичної: засвоєння технологічних прийомів, умінь і навичок у проектуванні, виготовленні та запуску трасових моделей автомобілів, удосконалення навичок роботи з різним інструментом, формування навичок роботи на верстатному обладнанні;
— творчої: навчання технологіям самостійного виготовлення моде¬лей автомобілів різних класів за кресленнями і власної конструкції та їхньої експлуатації;
— соціальної: формування стійкого інтересу до технічної творчості, виховання культури праці, відповідальності за результати власної діяльності, розвиток технічного мислення, конструкторських здібностей гуртківців.

ЯКОГО ВІКУ ДІТИ НАВЧАЮТЬСЯ В ГУРТКУ?
Гуртки об’єднують дітей і підлітків віком від 6 до 21 років.
Заняття проводяться двічі на тиждень.
РЕЗУЛЬТАТ РОБОТИ ГУРТКА
Учні знають:
— правила безпеки в приміщенні гуртка і механічній майстерні;
— порядок організації та обладнання робочого місця;
— дані про історію автомобілебудування;
— технології обробки матеріалів для виготовлення діючих конструкцій;
— вимірюваний і розмічувальний інструмент;
— будову автотраси;
— порядок запуску автомоделей на автотрасі.
Учні вміють:
— організувати робоче місце;
— працювати з вимірювальними та слюсарними інструментами;
— читати креслення;
— виготовляти ескізи, рисунки, малюнки та розкрійки;
— виготовляти деталі, вузли, діючі конструкції;
— запускати автомобілі на трасі.

