Понеділок, 10.05.2021, 05:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Конструювання мікроавтомобілів

Керівник гуртка:

Марченко Олексій Іванович


п/п

Прізвище, ім'я по – батькові керівника гуртка

Назва гуртка

Понеділок

Вівторок

Середа

Четвер

П'ятниця

Субота

Де працює гурток

1

Марченко О.І.

Конструювання мікроавтомобілів


1400–1540


 

1400 –1635

1400–1540

 

900-1135

ЦНТТМ
http://cnttm.at.ua/Avto/046427.jpgКарт — гоночний мікролітражний автомобіль спрощеної конструкції з кузовом чи без нього, що рухається не менше ніж на чотирьох не розміщених на одній лінії колесах; призначений для змагань на невеликому майданчику — картодромі. Як і будь-який інший технічний вид спорту, кар-тинг стає все професійнішим. Побудова сучасного, конкурентноздатного шасі — це дійсно справжнє мистецтво. Навчання цьому вмінню, мистецтву починається саме на заняттях картингом, що є одним із напрямів діяльності гуртків спортивно-технічного профілю. Можливість прийняття самостійних конструкторських рішень та їхня багатоваріантність створюють умови для виявлення та розвитку творчих здібностей дітей та учнівської молоді. Участь у конструюванні й побудові карта чи підготовці карта до змагань приносить вихованцям велику користь: вони пізнають радість творчості, набувають навичок конструювання, з інтересом працюють і користуються плодами своєї праці (випробовують, обкатують свою машину, беруть участь на ній у змаганнях).http://cnttm.at.ua/Avto/bell_gp2k_helmet_solid_white_left.jpg
Їзда на картах вулицями та проїжджою частиною доріг категорично заборонена, тому користуватися ними як індивідуальним любительським видом транспорту учні не можуть.
Мета роботи гуртка є формування компетентностей особистості в процесі конструювання та побудови карта.
Програма розрахована на 2 роки навчання основного рівня.
http://cnttm.at.ua/Avto/451.jpgУ гуртках картингу протягом 1-го року навчаються учні 5–6 класів. На заняттях у гуртках учнів ознайомлюють із історією автомобілебудування та картингу, загальною будовою автомобіля (на прикладі карта). Гуртківці також вивчають конструкції карта з робочим об’ємом двигунів до 80 см3; освоюють водіння карта та прості технологічні операції з його технічного обслуговування (заміна й ремонт коліс, уста¬новка окремих вузлів та агрегатів тощо); знання правил проведення змагань.
Заняття картингом пов’язані з підвищеною небезпекою як для картингістів, так і для оточуючих. Враховуючи це, інструктаж із питань техніки безпеки слід проводити 1 раз на місяць, а спеціальний інструктаж — кожен раз перед виконанням вправ із водіння.
На всіх тренуваннях із водіння використовуються сигнальні суддівські прапори. Кожен гуртківець під час виконання вправ із водіння та наступних тренувань обов’язково одягє комбінезон, захисний шолом, рукавички, навіть якщо йому необхідно проїхати на невеликій швидкості декілька метрів. У процесі відпрацювання вправ, які становлять курс навчання водінню карта, використовується така форма занять як змагання (наприклад, на чіткість зупинки передніх коліс карта на декількох лініях, нанесених на дорожньому покритті через кожні 10–15 м).
У гуртках 2-го року занять навчаються з учні 7–-11 класів.http://cnttm.at.ua/Avto/DSC08747.jpg
Завдання полягає в навчанні учнів основам конструювання, теорії руху автомобіля, поглибленні знань і навичок, необхідних для побудови або вдосконалення конструкцій картів, а також покращанні майстерності водіння картів. Гуртківці мають навчитися управляти картом в екстремальних ситуаціях (дощ, сніг, лід). У таких гуртках використовуються карти з двигунами до 125 см3. При конструюванні картів учні ознайомлюються з основами єдиної технології конструювання машин і механізмів, способами діагностики можливих несправностей та їхнього усунення. Наприкінці навчального року проводяться кваліфікаційні змагання гуртківців (у них бруть участь учні, які добре відпрацювали всі вправи та впевнено керують картом. Перевірка та оцінювання знань й умінь учнів здійснюється під час виконання ними практичних робіт, а також на підсумкових заняттях.


ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПОЛЯГАЮТЬ У ФОРМУВАННІ ТАКИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ:


пізнавальної: забезпечує ознайомлення з технічними видами спорту; вивчення загальної будови карта й двигунів для нього; оволодіння необхідними знаннями керування гоночним автомобілем, поняттями про роботу з різним інструментом;
практичної: сприяє засвоєнню умінь і навичок керування гоночним автомобілем, навичками роботи з різним інструментом;
творчої: забезпечує навчання технологій самостійного виготовлення різних класів моделей картів за кресленнями і власної конструкції та їхню експлуатацію; стійкий інтерес до технічної творчості; розвиток технічного мислення, конструкторських здібностей гуртківців;
соціальною: передбачає виховання культури праці, відповідальності за результати власної діяльності; профілактику й попередження бездоглядності, правопорушень і девіантної поведінки дітей через залучення їх до занять технічними видами спорту.
http://cnttm.at.ua/Avto/5520pv.jpg

ЯКОГО ВІКУ ДІТИ НАВЧАЮТЬСЯ В ГУРТКУ?


У гуртках картингу протягом 1-го року навчаються учні з 5 класу.
У гуртках 2-го року занять навчаються з учні 7–-11 класів.РЕЗУЛЬТАТ РОБОТИ ГУРТКА
 
Учні знають:
історію автомобілебудування та сучасні карти;
техніку безпеки під час виконання робіт і користування інструментом;
елементи теорії руху автомобіля;
заходи безпеки під час тренувань і проведення змагань;
правила змагань із картингу;
класифікацію картів та їхню будову;
типи двигунів і принцип роботи двигуна внутрішнього згоряння;
способи визначення та усунення можливих несправностей;
способи керування картом при проходженні різних елементів траси.

Учні вміють:
розбирати та складати двигун карта;
виконувати загальне технічне обслуговування карта;
усувати можливі несправності;
приготувати паливну суміш;
підготувати майданчик для тренувань, протипожежне та медичне спорядження;
надавати першу допомогу при травмуваннях;
виконувати різні вправи з водіння карта;
керувати картом в екстремальних умовах.


Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz