Вторник, 19.03.2024, 13:18
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Історія


В 1957 році, 5 жовтня, з метою залучення школярів до технічної творчості в м. Прилуки була відкрита станція юних техніків. Спочатку діяли лише кілька гуртків, а саме: авіамодельний, фото-кіно, радіо. Першими керівниками гуртків стали: В.В.Лисенко, А.Г.Божко, В.І.Черкасов. В гуртках налічувалося 68 школярів.

 Все міцніше ставала на ноги станція юних техніків. Відкриті нові технічні гуртки: судномодельний, керівник В.С.Ніконов, радіоелектроніки, керівник Ю.А.Степаненко, полювання на "лисиць", керівник А.П.Горелік, конструювання мікроавтомобілів (картинг), керівник В.І.Кожанов, автомодельний, керівник Ю.А.Шинкаренко. Пізніше розпочинають свою роботу слідуючи гуртки: "юний раціоналізатор та винахідник", керівник М.М.Шувалов, трасового моделювання, керівник В.М.Татарчук, інформатики, керівник Б.Я.Алейнер, автоматики та телемеханіки, керівник В.Ф.Степаненко.

Прилуцька станція юних техніків виховала багато юнаків для яких технічна творчість в шкільні роки стала путівкою в життя. Тут розпочали свій творчий шлях слідуючи її вихованці: В.А.Сураєв - неодноразовий чемпіон світу з авіамодельного спорту, О.В.Короткий - чемпіон Європи з авіамоделізму, В.Черненко - чемпіон світу з судномодельного спорту, майстри спорту СРСР з авіамодельного спорту - В.Д.Діденко, В.І.Мальцев, М.І.Черкасов, О.А.Чорноморець, брати Самойленко Олександр та Володимир, які стали ведучими конструкторами в авіаційній промисловості. Колишні члени судномодельного гуртка В.Величко, А.Круглянський, В.Черненко- працюють інженерами-суднобудівниками. Багато випускників станції стали хорошими спеціалістами в різноманітних галузях народного господарства. Деякі з них працювали керівниками гуртків станції: Ю.А.Шинкаренко, В.В.Мілорадов, М.І.Черкасов, О.А.Чорноморець, А.П.Горелік, О.А.Дудка, О.М.Заєць.

Одним із перших керівників гуртків Прилуцької станції юних техніків був ветеран війни та праці, нині покійний, керівник гуртка фото-кіно В.В.Лисенко. Він виховав цілу плеяду своїх послідовників, які і зараз продовжують його справу. Деякі з них стали відомими кінооператорами, як Євгеній Калін, фототехніками, як Ірина Лисенко, А деякі просто хорошими майстрами художньої фотографії.

Більше 30 років працював в СЮТ ветеран війни та праці, нині покійний, В.С.Ніконов. Багато років підряд юні судномоделісти займали призові місця в обласних змаганнях , а кращі моделі гуртка брали участь в обласних та республіканських виставках дитячої технічної творчості.

Юні техніки з гуртка радіоелектроніки – постійні переможці обласних та республіканських виставок дитячої технічної творчості. Кращі експонати та моделі Центру побували і за кордоном: в Сирії – автоматичний ігровий блок «Серпантин», Чехословаччині – перомовний пристрій, Монголії – зволожувач повітря, ВДНГ СРСР – транспортер автомат та озонатор повітря, ВДНГ УРСР – автоматичний пристрій «Контроль 3Т».

В 1987 році чотири члени гуртка радіоелектроніки були нагороджені медалями "Юний учасник ВДНГ СРСР", а керівник – бронзовою медаллю. В 1988 році ще чотири гуртківця були удостоєні цієї  нагороди та грошової премії в розмірі 50 крб., а керівник гуртка був нагороджений золотою медаллю  учасника ВДНГ СРСР та грошовою премією в розмірі 300 крб. В 1989 році член гуртка радіоелектроніки Марченко Володимир одержав медаль "Юний учасник ВДНГ СРСР" та грошову премію в розмірі 50 крб. За розробку принципової схеми топології друкованих плат автоматичного пристрою захисту споживачів від зниження та підвищення напруги в 3-фазній мережі.В 1988 році  п'ять судно моделістів були нагороджені медалями "Юний учасник ВДНГ СРСР" та грошовою премією в розмірі 50 крб. За досягнуті успіхи та участь у виставці досягнень народного господарства СРСР 1988 року: Черненко Андрій, Гончарук Костянтин, Бойко Андрій, Мартинчук Олексій, Чегрин Олександр. Крім того Черненко Андрій одержав другу медаль за участь в виготовленні сейнера-траулера "Альпініст", а керівник  судномодельного гуртка Ніконов В.С. одержав срібну медаль учасника ВДНГ СРСР та грошову премію в розмірі 150 крб.

В 2002 році  вісім експонатів гуртків Центру стали лауреатами республіканської виставки дитячої технічної творчості, яка проводилась національним фондом "Україна - дітям" в Українському домі в м. Києві.

 25 листопада 1992 року Прилуцька міська станція юних техніків реорганізована в Прилуцький міський Центр науково – технічної творчості молоді.

Щорічно Прилуцький Центр проводить три види традиційних змагань які підводять підсумки  роботи гуртків, дають можливість вихованцям продемонструвати свої досягнення, пізнати перші радощі перемог та розчарування невдач. На зимових канікулах кожного року проводиться "Неділя науки, техніки та виробництва для дітей та юнацтва".

В приміщенні Прилуцького Центру науково – технічної творчості молоді функціонують постійно діючі виставки : фотовиставка. Більше 100 моделей різноманітних типів кораблів, підводних човнів, морських лайнерів, сторожових катерів, вантажних та військових суден заповнюють вітрини постійно діючої виставки судномодельного гуртка.

Керівниками гуртків і методистом Центру розроблені авторські програми по основним напрямкам діяльності Центру, розроблено велику кількість методичних розробок більшість з яких направлені на обласний і республіканський конкурси кращих методичних розробок.



Календар
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz