Пятница, 01.11.2024, 01:00
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Будова та принцип роботи електронних пультів

До теперішнього часу багатьма конструкторами розроблено декілька видів електронних пультів. Усі вони достатньо прості і зручні. Схема цих пультів у всіх практично одна і та ж, оскільки всі використовують однакові транзистори.

Розвиток техніки не стоїть на місці, вже відомі зразки пультів з широтно-імпульсними регуляторами обертів двигуна. Багато моделістів застосовують в своїх контролерах стабілізатори, настройки моделі зберігаються незмінними, навіть якщо напруга на трасі в перебігу заїзду падає на 1-2 Вольти.

Сучасні електронні пульти дозволяють настроювати модель з будь- якою точністю для трас будь-якої конфігурації. Двигун зможе бути настроєний так, як зручно спортсменові, тому боротися із заносом провідної осі моделі стало дуже просто: досить покрутити ручку змінного резистора на ручці пульта.

Розпочнемо з найголовнішого: серцем пульта є транзистор. Саме за допомогою цього напівпровідникового приладу відбувається управління обертами двигуна моделі. Це, як правило, досить могутній прилад, сучасні двигуни трасових моделей споживають до 50 Ампер. Встановлюється він на алюмінієвий радіатор, забезпечений вентилятором, назвемо його «кулер». Оскільки падіння напруги на транзисторі складає близько 50%, то нагрів цього приладу може бути значним. Сам по собі транзистор працювати не буде, ним потрібно керувати. Всі фізичні процеси, що протікають в транзисторі, досить складні і вимагають роз'яснень. Доцільно буде розглянути роботу цього приладу на прикладі звичайного водопровідного крана. Так, не дивуйтеся, саме з краном найчастіше транзистор і порівнюють.

Повертаючи ручку крана, Ви відкриваєте його і задаєте потрібну Вам швидкість перебігу води. Так само діє і транзистор, тільки відкривають його не ручкою, а простим набором опорів, який називається «дільником». Називається дільник так тому, що ділить напругу на маленькі сходинки, 2-3 десятих Вольта. Саме він і визначає, наскільки широко Ви відкриваєте транзистор.

При натисненні на курок пульта по сходинках дільника ковзає рухомий контакт, пов'язаний з курком. Напруга, що змінюється по сходинках з цього контакту, передається на один з контактів транзистора, (він називається «базою») і транзистор відкривається. Через нього протікає струм, і двигун починає працювати. Напруга на виході транзистора залежить від того, по якій сходинці дільника ковзає рухомий контакт курка.

Тепер розглянемо, як працює дільник, адже саме з його допомогою здійснюється настройка режиму роботи двигуна моделі.

Щоб відрегулювати початкову напругу на виході транзистора потрібний ще один резистор дільника. Цей резистор змінний, це означає, що він може змінювати свій опір залежно від положення його ручки. Назвемо його «настройка швидкості». Він включається перед резистором, по якому ковзає контакт курка і задає значення напруги на першій сходинці дільника. Як тільки Ви натиснули на курок пульта, ковзаючий контакт потрапляє на першу сходинку дільника, транзистор відкривається на ту величину, яка задана змінним резистором «настройка швидкості». Таким чином, відрегульовані оберти двигуна моделі на вході в поворот, розгін починається саме там.

Може здатись цього досить, проте деякі двигуни моделей, вимагають точнішої настройки, а саме оборотів, потужності і моменту двигуна, що обертає, на виході моделі з повороту. Для цього до дільника підключається ще один змінний резистор, назвемо його «чок». Чок включається після дільника, по якому ковзає рухомий контакт курка і задає напругу на останніх сходинках дільника, саме це значення напруги і визначає поведінку моделі на виході з повороту. Проте тепер транзистор не відкриється на максимум, його значення опору обмежить змінного резистора «чок», на прямій моделі явно не вистачатиме швидкості.

Тепер уявіть собі, як ці регулювання було можливим здійснити за допомогою одного реостата вживаного трасовиками ще зовсім недавно. Напевно, це було б неможливо.

 

 

Креслення плати

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (31.03.2022)
Переглядів: 113 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz