Суббота, 12.07.2025, 09:48
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Джерела струму: акумуляторні батареї, генератори, стартери
  1. Будова та призначення АКБ з гелевим наповнювачем.
  2. Особливості будови стартера-генератора. Переваги та недоліки.
  3. Система «старт-стоп». Переваги та недоліки.

На сьогоднішній день, серед спеціальних акумуляторних батарей найбільш популярними вважаються — герметичні свинцево-кислотні АКБ. Гелеві акумулятори відносно недавно з’явилися на ринку, тому не дивно, що про них майже ніхто нічого не знає.

Гелеві акумулятори незважаючи на свою новизну з’явилися ще в часи коли людство тільки освоювало космос. Гель, який утворився в результаті впровадження в склад сірчаної кислоти, двоокису кремнію, дав можливість отримати повну герметичність батареї, оскільки газовиділення відбувається всередині гелю, точніше в його порах. Гелевим АКБ немає рівних у стійкості до глибокого розряду, в цьому плані вони набагато довговічні в порівнянні з традиційними акумуляторами. Навіть незважаючи на очевидні переваги гелевих батарей вони так і не отримали визнання серед автомобілістів, причиною цього стали високі вимоги до бортового електроустаткування і з-за різкого зниження пускового струму в умовах холоду.

Крім усього іншого, гелевий акумулятор можна використовувати в домашніх цілях, оскільки він не має шкідливих випаровувань його можна застосовувати практично в будь-якої потрібної вам галузі.

Інтегрований стартер-генератор, як мається на увазі в назві, поєднує звичайний стартер і генератор змінного струму в одному електричному пристрої. Транспортний засіб, обладнане системою ISG (система «старт-стоп»), могло б вважатися помірним гібридом, тому що здатне здійснювати більшість функцій гібридного електричного транспортного засобу.

Крім трьох функцій, загальних і для повногібридного електричного автомобіля (HEV), і для помірного гібрида (ISG), є ще чотири функції, характерні тільки для повного HEV:

  •  «старт / стопи» режим. Коли двигун не діє, наприклад, перед світлофором, він автоматично вимикається, і негайно запускається, як тільки необхідно почати рух. Ця функція «старт / стопа» забезпечує економію палива і зниження викидів;
  • рекуперативного гальмування. Ця функція дозволяє використовувати енергію, яка виникає при гальмуванні, для підзарядки батареї транспортного засобу. Така функція дозволяє компонентам обладнання (фари, аудіосистема, клімат-контроль) продовжувати роботу, коли двигун відключається. Зменшуючи в значній мірі кількість електроенергії, яка повинна була бути проведена двигуном, рекуперативного гальмування скорочує і споживання палива;
  • електрична допомогу. Двигуни внутрішнього згоряння в системах обох типів отримують допомогу від електричного мотора, але дуже різними способами. Система ISG допомагає двигуну при запуску і під час розгону, забезпечуючи короткочасну подачу додаткової потужності. Оскільки система ISG використовує 42-вольтів батарею, a HEV використовує 300-вольтів батарею з величезної енергетичної ємністю, то остання здатна забезпечити набагато більшу потужність, більш часто і на більш тривалий період;
  • електропривод. Тільки повні гібриди мають здатність рухатися в режимі електромобіля. В автомобілі Escape HEV (система обмеження швидкості) це означає, що електричний мотор може везти транспортний засіб при низьких швидкостях  (близько 48 км / год), коли двигун вимкнений. Здатність функціонувати в режимі електромобіля чітко відокремлює повногібридний електричний автомобіль від помірно-гібридного транспортного засобу, що використовує систему ISG.

 Вважається, що система старт-стоп, встановлена своїми руками або спочатку йде в комплектації машини, здатна забезпечити економію палива до 10%. Однак, навіть якщо ця цифра й завищена, то споживання пального автомобілем в будь-якому випадку буде менше, а от екологічна сторона питання точно залишається у виграші, так як викидів в атмосферу вихлопних газів вже точно менше.

Але у новітніх технологій також можуть і бувають свої «мінуси».

Проблеми системи старт-стоп

Пристрій старт-стоп володіє не тільки позитивними моментами, але й має деякі складності. У зв'язку з тим, що при використанні такого пристрою істотно збільшується кількість режимів запуску, то необхідно використовувати зовсім інші види стартерів, які впораються з таким збільшеним навантаженням. Звичайні стартери в цьому випадку не застосовують.

Також установка системи старт-стоп передбачає використання особливого виду акумуляторних батарей, які легко витримають велику кількість циклів розряд-заряд». Подібні акумулятори оснащені пористими сепараторами, просоченими електролітом, які розміщені між пластинами АКБ і здатні перешкоджати їх руйнування.

Важливо відзначити, що не при кожній зупинці транспортного засобу спрацьовує автоматичне відключення двигуна. Мотор не зупинить свою роботу в наступних випадках:

  • якщо двигун ще не прогрітий, а саме охолоджуюча рідина не досягла температури 25 градусів;
  • якщо включений обігрів лобового скла, або температура повітря в салоні нижче встановленої клімат-контролем на 8 градусів;
  • якщо двигун працює на холостому ходу;
  • якщо існують проблеми з генератором;
  • якщо автомобіль зупинився після руху заднім ходом;
  • якщо заряду акумуляторної батареї недостатньо, щоб знову завести двигун;
  • якщо рульове колесо під час маневрування повернене під великим кутом.

Всі перераховані вище процеси регулюються спеціальними датчиками, інформація з яких обробляється блоком управління системою.

 Багато запитають, як вимкнути такий пристрій. І це логічне питання, адже трапляється, що немає потреби у відключенні двигуна. Зробити це можна спеціальною кнопкою, яка знаходиться прямо на приладовій панелі.

Підводячи підсумки всьому вище сказаному, можна зробити висновок, що система стоп-старт дозволяє трохи знизити витрати автовласника на паливо, часом до 8-10%. Також автомобіль зберігає навколишнє середовище, адже набагато менше шкідливих вихлопних газів викидається в атмосферу. Раніше лише окремі гібридні автомобілі оснащувалися подібними пристроями, але зараз все більше виробників бажають встановлювати на свою продукцію таке обладнання.

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (24.04.2022)
Переглядів: 133 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2025
Бесплатный конструктор сайтовuCoz