Вторник, 30.04.2024, 09:41
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Модельні ракетні двигуни (МРД)

МРД відноситься до теплових реактивним двигунам хімічного типу. Іншими словами МРД перетворює теплову енергію, що виділяється при хімічній реакції горіння твердого ракетного палива (ТРП), в кінетичну енергію потоку стікали з сопла продуктів згоряння, який і створює реактивну силу тяги (тут можна пригадати формулювання 3-го закону Ньютона).

Двигуни для моделей ракет зазвичай характеризуються значеннями деяких параметрів, що дає можливість проводити їх порівняльну оцінку. Найважливіші з них: сила тяги (або просто тяга), вимірювана в кілограмах або ньютонах; час роботи (або тривалість згоряння палива), що вимірюється в секундах; маса палива і повна маса двигуна, вимірюваний в кілограмах (кг); питома імпульс (кГ с/кг або Н с/кг.важлива характеристика двигуна — відношення тяги до його маси. Двигун малої тяги не зрушить з місця власної конструкції, не кажучи вже про корпус і обладнання всієї ракети. Чим більше повинна бути швидкість ракети, тим більше палива має припадати на кілограм його маси. Поділивши масу всієї ракети (так звану стартову масу) на масу конструкції ракети, отримаємо так зване співвідношення мас. Чим більше тяга даного двигуна і легше конструкція ракети, тим більшої висоти вона, очевидно, досягне. Це загальний висновок дуже важливий і для моделей ракет.

У твердопаливному модельному ракетному двигуні — МРД) — хімічна енергія палива перетворюється спочатку в теплову, а потім в механічну енергію газоподібних продуктів згоряння, що викидаються з сопла, внаслідок чого виникає сила тяги або просто тяга-один з найважливіших параметрів МРД. У камері згоряння двигуна створюється тяга (P) - реактивна сила, яка є результуючою газодинамічних сил, що діють на внутрішні поверхні камери під час роботи, і сил навколишнього середовища, що впливають на зовнішні поверхні камери, за винятком сил зовнішнього аеродинамічного опору. Вимірюється сила тяги в системі СІ в ньютонах (Н). Іншими параметрами, що характеризують МРД, є: маса палива( кг); час роботи або тривалість згоряння палива (с), секундний масовий витрата (кг/с), питома імпульс тяги (н • с/кг) і сумарний імпульс (н • с). Питома імпульс тяги-показник ефективності палива, на якому працює двигун. За цим показником судять про те, який сумарний імпульс можна отримати спалюючи 1 кг палива. Сумарний імпульс (I) - добуток тяги на час роботи двигуна.

 

 

Розріз модельного ракетного двигуна:

1-корпус (оболонка ), 2-пиж 3-вишибной заряд, 4-сповільнювач, 5-паливо, 6-сопло,

D-зовнішній діаметр, L-довжина.

Двигун працює наступним чином. Запальник електричної системи запалювання встановлюється всередину камери згоряння (через сопло) так, щоб паливо знаходилося з ним в контакті. Після включення системи запалювання відбувається запуск двигуна. Після згоряння останнього шару основного заряду запалюється сповільнювач (горить він як цигарка — з торця). Його мета-затримати займання так званого вишибного заряду. Перш ніж він виконає свої функції — виб'є передню стінку двигуна, — ракета після старту повинна досягти певної висоти.

Вишибний заряд являє собою запрограмований піротехнічний пристрій, що дозволяє найпростішим чином викинути, наприклад, парашут для повернення корпусу ракети на землю. Залежно від обсягу і форми вишибного заряду можна отримувати різні повні імпульси тяги.

Міжнародна Авіаційна Федерація (ФАІ) рекомендує класифікацію модельних ракетних двигунів. Класифікація дає можливість проводити змагання і порівнювати досягнення моделей ракет з однаковими технічними даними.

Важливо те, що двигун з паливом промислового виробництва дає значно більшу гарантію безпеки, ніж найкращим чином приготоване паливо власного виготовлення.

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (22.03.2022)
Переглядів: 107 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz