Пятница, 11.07.2025, 23:02
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ПІДГОТОВКА БЛОКІВ І ЮФЕРСІВ

При виготовленні моделей парусних суден, особливо у невеликому масштабі, найважче відтворювати дрібні деталі: юферси, блоки, нагелі і їм подібні. Тим часом саме ці елементи найбільшою мірою «працюють» на достовірність зорового сприйняття мініатюрної копії.

Я зовсім не закликаю точно копіювати ті, що діють юферси Ø 1,5...3 мм— особливо з проводкою снастей: така робота під силу хіба ювеліру. Завдання це можна значно спростити без жодного збитку для зовнішнього вигляду таких деталей.

Спершу за допомогою протяжки калібрується стержень необхідного діаметру. Далі бритвеним лезом нарізаються заготовки майбутніх юферсів — «шашки» завтовшки 0,5...1,0 мм. Далі «шашки» обробляють морилкою («під дуб») і наклеюють на ванти. Тепер підбирається нитка необхідного номера. Для надання жорсткості її промазують клеєм ПВА. Після висихання клею нитка нарізається на відрізки відповідно до відстані між юферсами і наклеюється тим же клеєм на юферси.

Спочатку треба вирізувати заготовку — рейку перетином, відповідним конфігурації майбутнього блочка, а потім розрізати її на «шашки» відповідної товщини. У кожній з «шашок", обережно в ручну свердлиться отвір Ø 0,5...0,7 мм.

Щільно вставте в одержаний отвір вістря шила — так зручніше утримувати заготовку — і наклейте на ребро блоку нитку. Блок готовий.

Аналогічно робляться блоки і для обтягування основних штагів, тільки отвір діаметром, рівним товщині штага, в цьому випадку свердлиться уздовж блоку. Тепер на блоки з двох сторін наклейте нитки, що імітують проводку блоків. Врахуйте, що надягати такі блоки на штаги треба до їх кріплення на моделі.

Роботу потрібно виконувати акуратно, користуючись пінцетом. Після висихання клею їх обрізають бритвеним лезом і оснащують шкотами або брасами. Блок забарвлюється під дерево (якщо прототип дерев'яний) або просто покривається лаком.

У такий спосіб можна робити одно-, двух- і трьохшківні блоки і юферси. Останні склеюють з круглих заготовок, після чого в них завивається кінець, пропускається через обушок, до нього кріпиться снасть, потім проводиться крізь нижню петлю і обтягується Щоб кріплення не слабшало, досить обв'язати кінець навколо талрепу вище за обушок або за обушок. Для повнішої імітації гвинтового талрепу на снасть можна натягнути полівінілову трубку.

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (12.03.2022)
Переглядів: 181 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2025
Бесплатный конструктор сайтовuCoz