Вторник, 15.07.2025, 03:46
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ПРОСТІЙШИЙ ПОВІТРЯНИЙ ВИНТ «МУХА»

Повітряний гвинт - найбільш складна деталь моделі літака. З першого разу зробити гвинт для моделі літака досить важко, тому для початку зробимо найпростіший гвинт «Муха» (рис. 102) «Муха» складається з двох деталей - двухлопастного повітряного гвинта і осі, на яку він насаджується Кращий матеріал для гвинта - липа. Вона легко подається обробці ножем і міцна. Замінити її можна осикою або тополею Для виготовлення гвинта підготуємо брусочек розміром 140X22X8 мм і соснову рейку довжиною 200 мм і перетином 5X5 мм. На щільному папері Викреслити шаблон гвинта, потім накладемо цей шаблон на широку частину брусочки і обведемо олівцем спочатку одну лопать, а потім, повернувши шаблон, другу. Акуратно виріжемо ножем заготовку точно по лінії обводу.

 

Далі починається найвідповідальніша частина роботи - вирізання лопатей. Обробку кожної лопаті почнемо, зрізуючи верхній правий край заготовки спочатку в однієї лопаті, а потім у інший. Поверхні лопатей плоскі, тому будемо зрізати зайву частину деревини по діагоналі бруска, як показано на (рис. 102, г) Лопаті готового гвинта повинні бути тонкими: чим легше гвинт, тим краще буде літати «Муха». Обробляти лопаті треба обережно, адже чим тонше стають лопаті, тим легше їх зламати або зіпсувати грубим рухом ножа. У центрі гвинта просвердлимо тонке отвір, просмикнемо в нього тонкий дріт і перевіримо, врівноважені чи лопаті.

 

Якщо будь-яка лопать переважує, її потрібно підчистити напилком і шкуркою. Центральне отвір рассверлени до діаметра 4 мм. Приготовану для осі рейку зробимо круглої (діаметром 4 мм). Потім вставимо вісь в центральний отвір гвинта. Вона повинна входити туго.Еслі вісь не входить в отвір або входить занадто туго, то не треба забивати її молотком - можна зламати паличку або розколоти гвинт; найкраще її трохи прошкуріть Запускають «Муху» так. Затиснувши паличку між долонями, як показано на малюнку, різкими рухами змусимо гвинт закрутитися, а потім випустимо «Муху» з рук: вона, обертаючись, злетить, як би вгвинчуючись в повітря. Політ «Мухи» можна направляти. Так, якщо при запуску її вісь розташувати вертикально, то «Муха» полетить вгору; якщо вісь нахилити, вона буде летіти похило. Таким чином, змінюючи напрямок осі, ми можемо задавати певний напрям польоту.

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (16.03.2022)
Переглядів: 177 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2025
Бесплатный конструктор сайтовuCoz