Четверг, 16.05.2024, 04:50
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Сучасний військовий флот

ЛІНКОРИ покриті міцною бронею, і на їх палубі розміщені в баштах гармат великого калібру. Водотоннажність цих гігантів досягає 60 тис. т, що рівне залізничному складу в 1500 сорокатонних вагонів. Швидкість ходу — близько 30 вузлів.

АВІАНОСЦІ за розмірами не поступаються лінкорам, їх довжина доходить до 300 м. У ангарах і на палубі розміщується головна зброя кораблів цього класу — сотні літаків, що злітають з льотних доріжок і опускаються на палубу. Броня у авіаносців вкриває тільки башту, водотоннажність досягає 80 тис. т.

КРЕЙСЕРИ — кораблі, призначені як для бою, так і для дозорної служби, прикриття конвоїв і деяких інших операцій. Вони мають артилерію або ракетні установки, захищені бронею; швидкість ходу доходить до 40 вузлів. Спеціальні крейсери, озброєні тільки ракетами, називаються ракетоносцями.

ЕСКАДРЕНІ МІНОНОСЦІ — есмінці, як їх часто називають, мають торпедні апарати, артилерію, можуть приймати міни загороди. Володіючи   високою   швидкістю   —  понад   40   вузлів,   —  виконують

 

охоронні,   дозорні,   розвідувальні,   мінопостановні   операції  знищують підводні човни. Броні у есмінців немає.

ПІДВОДНІ ЧОВНИ — потаєні кораблі, що діють скрито під водою і озброєні торпедами і ракетами. Здатні занурюватися на декілька сотень метрів і рухатися з швидкістю, що перевищує швидкість кур'єрського потягу, а човни з атомним двигуном можуть здійснювати кругосвітнє плавання без поповнення запасу палива.

СТОРОЖОВІ КОРАБЛІ — дозорні на відкритих рейдах, охоронці караванів цивільних судів, учасники десантних операцій. Артилерійське зенітне озброєння забезпечує знищення повітряних цілей, торпедне і ракетне, — поразка підводних човнів і надводних кораблів супротивника. Швидкість їх ходу — близько 30 вузлів.

КОРАБЛІ ПРОТИЧОВНОВОЇ ОБОРОНИ — мисливці за підводними човнами; крім реактивних бомбометів, глибинних бомб і зенітних гармат, мають гідроакустичні і електронні прилади для виявлення ворожих підводних човнів. Це порівняльно невеликі кораблі з достатньою швидкістю ходу і маневрені.

МІННІ ЗАГОРОДЖУВАЧІ — бойові кораблі, призначені для постановки мінних загород, щоб на них могли підриватися ворожі кораблі. Бувають як надводні, так і підводні. Основна їх зброя — міни загороди з могутнім зарядом вибухової речовини. Можуть прийняти на борт до 500 мін. Для самозахисту озброєні артилерією. Швидкість ходу до 25 вузлів.

ТРАЛЬЩИКИ — орачі моря. У Військово-морському Флоті це кораблі, призначені для розчищення бойовим кораблям проходів в мінних полях. Основна їх зброя — трали, за допомогою яких з моря витягуються міни, і засоби для знешкодження і знищення мін. Для боротьби з повітряним ворогом на тральщиках встановлюється зенітна

 

артилерія, а для боротьби з підводними човнами — бомбомети і глибинні бомби.

ТОРПЕДНІ КАТЕРИ — швидкохідні, маневрені невеликі кораблі для завдання раптового стрімкого удару торпедами по ворожих кораблях. Основна зброя — дві — чотири торпеди. Для захисту від літаків на палубі встановлені зенітні великокаліберні кулемети, є прилади радіолокацій для виявлення супротивника. Швидкість ходу — понад 40 вузлів.

КАТЕРИ — РАКЕТОНОСЦІ. Головна зброя їх — дві ракети з боєголовками, начиненими сильною вибуховою речовиною. Для віддзеркалення атак ворожих літаків передбачено розміщення на палубі спареного зенітного кулемета, а для виявлення супротивника в повітрі, на воді і під водою вони мають установки радіолокацій, в днищах вмонтовані гідроакустичні прилади, а в рубках встановлені електронно-обчислювальні машини. Катери, як і всі військово-морські кораблі, забезпечені радіостанціями.

ДЕСАНТНІ КОРАБЛІ — водяні вантажівки, призначені для доставки і вивантаження піхоти, танків, бронеамфібій, катерів, плотів і іншого спорядження на необладнаний берег. Ці спеціальні судна входять до складу допоміжного флоту. Розміри їх можуть бути самими різними залежно від призначення.

Для обслуговування військових кораблів в портах, на рейдах існує велика група інших допоміжних судів — серед них учбові, гідрографія, лоцманські, кабельні, посильні, криголами, буксири, плавучі майстерні, госпітальні і багато інших.

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (28.03.2022)
Переглядів: 103 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz