Четверг, 16.05.2024, 12:33
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Сувеніри-прикраси з бісеру, їхнє призначення та види

Способи виготовлення та оздоблення виробів із бісеру

Для того щоб виготовити якусь прикрасу будь-якій майстрині, необхідно було купити матеріал для роботи. Бісер продавали на вагу, або петлями. Великі намистини та дорогоцінні камінці – поштучно.

Під час роботи бісер розкладали в блюдця, висипали на сито або шорстку тканину.

Замість голки у селах використовували кінський волос. Інколи голку замінювали щетинкою, кінець якої розплющували і вкладали нитку.

Вироби з бісеру завжди двобічні, тобто мають однаковий з лиця і вивороту узор.

Залежно від кількості голок з ниткою, потрібних для роботи розрізняють нанизування «в одну голку» - бісеринка до бісеринки  та «у дві голки» - нанизування бісеринок на нитку з голками на обох кінцях, які перехрещуються в місцях з’єднання.

Є кілька способів виготовлення прикрас, які виконуються за точною лічбою намистинок. Для кожного з цих способів характерне своє розташування бісеринок при нанизуванні.

    «Мозаїка , або «в шахмат» - нанизування бісеринок вручну в шаховому порядку (через одну). Цим способом нанизують різноманітні ланцюжки, кільця для серветок, пояси, гаманці, круглі шнурки.

«У хрест» або «хрестик» - нанизування ланцюжків та густої сітки з хрестоподібним розміщенням бісеринок.

     «Плетіння» - нанизування бісеринок на кілька ниток, з’єднаних на одному кінці вузлом, і переплетення їх між собою під прямим або гострим кутом за задуманим узором. Переплетені нитки бісеру створювали ажурні сітки з вічками у вигляді ромбів, квадратів, ліхтариків.

    «Силяння» - нанизування ажурних прикрас на зразок в’язання мережив гачком повітряними петлями; виконується косою сіткою – «ромбом», «прямою клітинкою», «решіткою», у вигляді бджолиних сот, або «ліхтариком». Нанизування виконують рядами зліва направо (або зверху до низу), потім справа наліво (знизу до верху), і так до кінця виробу. Нанизують однією або двома голками, можна виготовляти прикраси різної довжини і ширини, різної форми.

    «У стовпчик» - нанизування виробів на верстаті у вігляді круглих або квадратних шнурів.

    «Ткання» - виготовлення виробів на верстаті з нитковою основою, де роль човника виконує голка з ниткою, з нанизаними на неї бісеринками.  

      Виготовляючи ажурні прикраси, можна використовувати зразки вишивок, ткання мережив, а також створювати узори самостійно.

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (14.05.2022)
Переглядів: 101 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz