Понедельник, 14.07.2025, 02:28
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

УСТАНОВКА ПАЛУБНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Всі палубні елементи на моделі повинні бути встановлені до того, як будуть встановлені щогли. Отже, потрібно проявити велику уважність, щоб не пропустити жодної деталі, навіть єдиного гачка або штирька, оскільки всі елементи служать своїй конкретній цілі і всі вони будуть абсолютно необхідні. Ви не зможете якісно встановити бракуючи елементи після того, як встановили щогли і такелаж!

 

 

КНЕХТИ І УТКИ

Кнехти, або швартові тумби - засоби для закріплення товстих канатів і мотузок, що йдуть від осей, лебідок, коловоротів, рей і т.д. Вони побудовані вельми просто, хоча тут необхідна точність при їх виготовленні, як і зі всіма дрібними деталями. Як тільки деталь зібрана, покладіть її під вантаж на рівну поверхню або помістите її в лещатах для усунення будь-якого викривлення.

Для збільшення міцності приклеювання цих деталей до палуби, використовуйте маленькі шпунти, які повинні бути вклеєні в отвори, просвердлені в палубі в потрібному місці. Вони допоможуть уникнути відриву деталі при сильній напрузі закріплених на них ниток.

РУБКИ

Конструкція і форма рубок відрізнялися на кожному судні, але деякі їх типи для ясності показані. Перед кріпленням до палуби кожна рубка повинна бути повністю закінчена, включаючи лакування або фарбування.

ЛЮКИ

Конструкція вантажних люків дуже проста. Люк можна показати відкритим або закритим. Якщо Ви віддали перевагу відкритому люку, потрібно вирізувати відповідний отвір в палубі, оскільки це буде видно через відкритий люк. Тут необхідна велика обережність для точної форми отвору.

Більшість судів мали люки. Вони використовувалися, щоб забезпечити вентиляцію і світло. Під час поганої погоди вони могли бути закриті змащеним або просмоленим полотном. Люки повинні бути зібрані з невеликим запасом по довжині і ширині і вони точно відрізуються вже по кресленню. Збирати люки дуже просто, хоча обережність і тут не перешкодить.

На судномоделях-копіях багато гратчастих елементів: кришки — рустери, слані, різні платформи. При їх відтворенні, особливо в дрібному масштабі, неминуче стикаєшся з чималими труднощами. Нехай навіть вам і вдається уникнути сколів якнайтонших дерев'яних лучин заготовок — все одно витримати крок між деталями при збиранні надзвичайно складно. А щонайменші неточності відразу ж відгукуються на достовірності Спосіб виготовлення подібних елементів, що не вимагає ювелірних навиків. На шматку рівної пластини з оргскла наноситься ряд паралельних канавок необхідної глибини з постійним кроком; операція повторюється після повороту пластини на 90°. Таким чином виходить форма для «відливання» ґрат. В процесі прорізки канавок важливо не поспішати. Роботу краще всього вести послідовно: небагато поглибити канавки одного напряму, потім перпендикулярні — і так далі до досягнення розрахункової глибини. Якщо спробувати перетинати готові канавки одного напряму поперечними, різко підвищується вірогідність сколів оргскла в місцях перетинів. Основний інструмент — звичайний різак для плекса, відкалібрований по товщині леза для отримання канавок необхідної ширини і профілю.

Готова форма покривається тонким шаром розділової мастики, підсушується, після чого заливається епоксидною смолою. Залишається накрити форму другою пластиною оргскла і щільно затиснути «бутерброд» мікро прищіпками. Розібрати форму слід, не чекаючи повної полімеризації смоли. Витягнути відлиті грати, поки вона ще не втратила еластичність, простіше.

Форму корисно зробити відразу набагато більше по - розмірам, чим потрібний для одних ґрат. Тоді за одну заливку смоли вдасться одержати заготовку, з якої можна нарізати декілька імітацій. Достоїнство пропонованого методу в точному виконанні елементів і їх абсолютної ідентичності.

Готові грати зачищається (в більшості випадків необхідності в цій операції немає) і фарбуються. Проте можна позбавитися і від цієї роботи — достатньо в приготовану епоксидку додати пігмент потрібного кольору. Хорошим наповнювачем служить свинцевий сурик. Окрім пігментації, він додає затвердженій смолі міцність, близьку до оргскла. А якщо замішати в рідкій смолі ще і декілька крапель червоної пасти від кулькової ручки, відразу після витягання з форми ґрат будуть готові для монтажу на моделі. Глибину кольору, відтінок можна коректувати введенням дуже невеликої кількості чорної пасти.

ЛЕБІДКИ І БРАШПИЛІ

До появи кліперів лебідки не застосовувалися на судах, особливо на малих. Деякі їх типи показані в додатку і їх конструкція вельми проста.

Брашпилі використовувалися для підйому великих якорів. Вони не використовувалися на малих суднах. 200 тонне судно мали якірний ланцюг завдовжки 30 метрів і потрібно було б 8-10 чоловік, щоб втягнути її без використання брашпиля. Типові приклади брашпилів показані на малюнках, але вони відрізнялися один від одного в різний час.

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (05.03.2022)
Переглядів: 187 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2025
Бесплатный конструктор сайтовuCoz