Понедельник, 29.04.2024, 20:53
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Виготовлення моделі корабельної гармати

Малюнок, що показує будівництво, зрозумілий. Допоміжні інструменти і вірьовки, можуть бути встановлені по бажанню. Для приклеювання гармати до палуби, можна приклеїти знизу в глибині лафета маленьку дерев’яну прокладку, а її вже приклеїти до палуби. Застосовуючи цей спосіб, одержите міцне і акуратне з’єднання.

Орієнтовні розміри калібрів деяких гармат в метричній системі одиниць наступні: 3-фунтові — 61-мм, 6-фунтові —95-мм, 8-фунтові—104-мм, 12-фунтові—110-мм, 16-фунтові—118-мм, 18-фунтові—136-мм, 24-фунтові—150-мм, 30-фунтові—164-мм, 36-фунтові—172-мм, 68-фунтові — 214-мм, карронади робилися 12-, 18-, 24-, 32-, 36-, 68- і 96-фунтовими.

Різні парусні кораблі мали різне число артилерійських палуб — деків. По кількості деків, в яких розташовувалися гармати, не рахуючи відкритої батареї, тобто гармат, встановлених на верхній палубі, кораблі підрозділялися на двох- і трьохдечні лінійні кораблі. Гармати крупнішого калібру встановлювалися на нижній палубі, а меншого калібру — на верхніх деках.

Кожна артилерійська палуба мала своє найменування. Сама нижня артилерійська палуба називалася гін-дек, потім догори йшли мидельдек, опердек і верхня відкрита палуба, на якій також встановлювалася артилерія. Сама нижня палуба, нижче артилерійської палуби (гондека), називалася орлопдек або кубрик і трюм.

1805 р. приносить нові зміни в судновій артилерії. Було видане Положення, яке визначало рід і калібр гармат для різного типу кораблів. Так, на лінійних кораблях встановлювалися 36-фунтові гармати і 24-фунтові карронади, на фрегатах встановлювалися 24-фунтові гармати. Бриги озброювалися тільки карронадами на верхній відкритій палубі. Верхня відкрита палуба по довжині від носа до корми ділилася на бак, шкафут, шканці і ют. Бак — це простір верхньої палуби від форштевня до фок- щогли. Шкафут — частина верхньої палуби між фок- і грот-щоглою. Шканці — простір від грот-щогли до бізань-щогли. Ютом називалася частина палуби від бізань-щогли (на багатощоглових кораблях) або від грот-щогли на двощоглових кораблях до гакаборту — заднього краю корми.

 

Для складання знадобляться:

♦ модельний ніж (скальпель);

♦ бокорізи;

♦ довгогубці;

♦ круглогубці;

♦ мікро дриль (дремель з гнучкою насадкою);

♦ свердла діаметром менше 1 мм;

♦ легкий молоток;

♦ суперклей (ціанакрилатний клей) і клей ПВА для фіксації частин (При з'єднанні дрібних деталей може бути складно використовувати дуже невелику кількість клею. Тому ніколи не слід наносити його на модель відразу – спочатку краще капнути на картонку і потім брати необхідні порції за допомогою шпильки);

♦ тонкий цвях;

♦ зубочистка;

♦ пінцет (для роботи з дрібними деталями);

♦ модельні лещата;

♦ надфіль (плоский або напівкруглий);

♦ у роботі суттєво допоможе лупа.

Гармати на борту лінійних кораблів пофарбовані в чорний колір. Фарба готувалася з суміші «чорного свинцю», лляної олії і інших компонентів. Фарбування допомагало захистити метал від корозії, Для додання подібності моделі з оригіналом потрібно пофарбувати всі латунні деталі чорної модельної фарбою з допомогою тонкого пензлика. Гарматні лафети пофарбовані жовтою вохрою, і лафети на моделі також слід пофарбувати в цей колір (перед установкою гарматного ствола).

З'єднайте частини лафета з підставою. Їх ребристі поверхні повинні перебувати з зовнішньої сторони. Потім акуратно пропустіть латунний дріт через одну пару осьових отворів.

Залиште стирчати шматочок дроту (приблизно 3 мм) - це буде вісь для одного з коліс. За допомогою бокорізів відріжте дріт з іншого боку лафета, залишивши виступаючий шматочок такої ж довжини.

Пропустіть залишившийся шматочок дроту через іншу пару осьових отворів. Як і раніше, обріжте дріт так, щоб він виступав з обох сторін на кілька міліметрів – це будуть осі для коліс. Тепер переверніть лафет. Переконайтеся, що його основа стикається з осями і що осі розташовані по центру, а потім акуратно нанесіть невелику кількість суперклею на нижню частину так, щоб він проник і в з'єднання.

Коли клей застигне, покладіть лафет набік і прикріпіть одне з великих коліс до кінця передньої осі. Капніть трохи клею в центр, щоб закріпити його.

Приклейте одне мале колесо до задньої осі, а потім переверніть лафет і встановіть два колеса.

Щоб осі виглядали акуратно, сточіть виступаючі кінці дроту напилком (надфілем).

Дріт помістіть в пази по обидва боки верхньої частини лафета. Повністю обріжте кінці дроту.

Вставте відрізок дроту в отвір в гарматному стволі, щоб зробити цапфи, а потім встановіть ствол на лафет, вклавши кінці дроту в пази.

Приклейте дві латунні скоби поверх кінців дроту, найпростіший спосіб виконати цю роботу - притримувати скобу пінцетом. Капніть клеєм на шматочок картону, проведіть скобою по клею, а потім утримуйте її в потрібному положенні на лафеті, поки клей не схопиться.

Візьміть шматочок дерева прямокутної форми і за допомогою ножа надайте йому форму клину. Приклейте цей клин до задньої частини лафета так, щоб він припіднімав казенну частину ствола. Коуш (півкільце на стволі) повинен знаходитися зверху.

У першу чергу потрібно просвердлити шість отворів у кожному лафеті. Для цього можна скористатися як ручним дрилем, так і електричним міні-дрилем, який при акуратному з ним поводженні може полегшити роботу. Отвір А, діаметром 0,7 мм, просвердллено вертикально в боковині лафета. Даний отвір - наскрізний. Отвір В, діаметром 0,5 мм, просвердллено вертикально на глибину близько 3 мм. Зверніть увагу, що це отвір розташований за задньою віссю. Отвір С, діаметром 0,7 мм, просвердллено горизонтально на глибину близько 3 мм. Він може проходити боковину лафета наскрізь, так і заглиблюватися в основу лафета.

Візьміть два рим-болта, обріжте їх ніжки і вклейте в отвори В. Зверніть увагу, що рими розташовані паралельно стволу.

До кожного лафета кріпляться за два маленьких блоки. Візьміть блок, одноразово оберніть ниткою і закріпіть вузлом, переконавшись, що отвір розташовується ближче до кінця блоку з вузлом. Туго затягніть вузол, зав'яжіть другий вузол для надійності.

Закріпіть вузол, нанісши на нього невелику кількість злегка розведеного ПВА. Дочекайтеся висихання клею.

Промажте близько 5 мм кожного кінчика нитки розведеним ПВА, щоб нитка затверділа. Цим ви полегшите подальшу роботу. Після висихання клею обріжте один з кінчиків до 3 мм, а іншої - впритул до вузла.

Нанесіть краплю ПВА на хвостик вузла і вставте в отвір так, щоб блок був спрямований вперед. Змастіть клеєм тільки хвостик, блок повинен рухатися вільно.

Відріжте дріт довжиною близько 100 мм, всуньте її в кільце рим-болту так, щоб він розташовувався посередині дроту.

Закріпіть рим-болт, одноразово перекрутивши дріт за допомогою плоскогубців. Розведіть кінці дроту.

Візьміть новий блок, оберніть його дротом. Потім натягніть дріт і зафіксуйте двома витками.

Обріжте один з кінців дроту максимально близько до витків.

Візьміть свердло діаметром 1 мм, оберніть вільний кінець дроту навколо його хвостика так, щоб вийшла петля. Потім дріт тричі оберніть навколо себе нижче петлі, щоб надійно закріпити її.

Обріжте вільний кінець дроту впритул до закрутки.

Відріжте мотузку завдовжки 50 мм. Проведіть один її кінець довжиною 3 мм через дротяну петлю і складіть, зафіксувавши дріт між мотузкою. Змастіть її ПВА, щоб імітувати з'єднання. Обробіть ПВА 3-4 мм вільного кінця мотузки, щоб полегшити проведення її через блок.

Аналогічно щоб виготовити брюк, відріжте 90 мм більш товстої мотузки. Проведіть один її кінець довжиною близько 3 мм через кільце, складіть і зафіксуйте ПВА.

Трохи розімкніть кільце на кінці брюка. Проведіть його через кільце рим-болту талів і знову зімкніть.

Візьміть решту талів і обріжте ніжки рим-болтів.

Перед тим як встановлювати гармати, потрібно прикріпити талі до борту моделі. Необхідно виконати операції для всіх гарматних портів.

Просвердліть отвір діаметром 0,6 мм по середній лінії шпангоута, поруч з гарматним портом, на висоті, що відповідає середині порту (ближче до нижнього кінця бімсової книці). Глибина отвору повинна бути достатньою, щоб втопити необрізану ніжку рим-болта. Повторіть цю операцію для всіх шпангоутів, поруч з якими встановлюються гармати.

Просвердліть отвір діаметром 0,6 мм в обшивці поряд з портом. Він повинен розташовуватися вперед від порту на середині своєї висоти. Будьте гранично акуратні і не просвердліть обшивку наскрізь. Якщо це все ж сталося, скористайтеся шпаклівкою по дереву, щоб приховати дефект.

Вклейте довгий рим-болт із закріпленими на ньому талями і брюком в отвір шпангоута за допомогою суперклею. Зверніть увагу, що кільце з брюком повинно розташовуватися вгорі. Також переконайтеся, що кільце рим-болту розташоване вертикально.

Вклейте вкорочений рим-болт (з талями, але без брюка) в отвір обшивки. Переконайтеся, що кільце рим-болту розташоване вертикально.

Візьміть гармату і проведіть обидва каната гарматних талів знизу вгору через блоки, прикріплені до лафета.

Спробуйте поставити гармату на місце. Ствол повинен виступати за межі корпусу.

Нанесіть по краплі суперклею на всі чотири колеса лафета і встановіть гармату на місце.

Проведіть канат талів зверху вниз через отвір блоків, прикріплених до обшивки і шпангоуту.

Акуратно підтягніть канат за допомогою пінцета. Спочатку виберіть вільний хід каната між блоками, а потім витягніть вільний кінець.

Візьміть брюк і проведіть його крізь рим, коуш і через другий рим.

Проведіть кінець каната через маленьке кільце, складіть і склейте канат, щоб зафіксувати кільце.

Розведіть кінці кільця, потім вставте в рим в обшивці і знову зімкніть кільце.

Вирівняйте брюк, потім обріжте вільні кінці гарматних талів до однакової довжини. Можна приклеїти їх за допомогою трохи розведеного ПВА.

Аналогічним чином встановіть всі гармати.

За допомогою прозорого клею закріпіть ядра в стійках.

 

Візьміть кнехти і приклейте їх до фальшборту нижче рівня планшира.

Встановіть фальш гармати у відкриті гарматні порти. Для роботи використовуйте зубочистку. Для вирівнювання гармат в канал ствола вставте товсту голку або щось схоже.

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (12.05.2022)
Переглядів: 110 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz