Воскресенье, 13.07.2025, 13:56
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Виготовлення моделі планеру

Для виготовлення моделі потрібно:

   Матеріали: фанера з фруктових ящиків, можна використати будівельну 4мм.-ву, липову рейку перерізом 4х4мм., бамбукову зубочистку, пінопластову плитку для стелі (без фактурна) можна використати нарізані терморізаком 3-4мм.-ві пластини з пакувального пінопласту, картон, гумова нитка, свинець або інший матеріал для баласту,  клей «Титан», «Дракон», ПВА тощо.

   Інструмент: лобзик, дриль або шило, ніж з тонким лезом, ножиці, шліфувальна дощечка.

Порядок виготовлення моделі.

Носову частину фюзеляжу випилюємо з фанери по шаблону з додатку№1. Свердлимо отвори під баласт та штир фіксації крила.

 З липової рейки вирізається хвостова балка довжиною 260мм. В кореневій частині переріз рейки становить 4х4 мм а хвостова частина звужується до перерізу 2х2мм. Цю операцію найкраще виконати маленьким рубанком або  шліфувати наждачним папером.

Склеюємо носову й хвостову частини фюзеляжу, вставляємо штир фіксації крила, зверху наклеюємо ложемент для крила з картонної стрічки 80х25мм.

Розкреслюємо лист стельової плитки, використовуючи шаблони з додатку№1. Центроплан має розмір 360х80мм. При криволінійному різанні ліпше використати ніж з вузьким лезом.

Вирізані деталі профілюємо. Передню кромку заовалюємо а задню зтоточуємо на ширині 40мм до товщини хвостовика 1-1,5мм.

Аналогічну операцію проводимо з вушками крила. Переходи спрямляємо.

Готові деталі проминаємо для придання увігнутого профілю. Проминаємо на ребрі стола і слідкуємо, щоб він був без вищербин та інших дефектів інакше на деталях залишаться риски або порив матеріалу.

Має вийти такий профіль.

Стиковане ребро вушок пришліфовуємо на стапелі під кутом 30градусів.

Для збереження увігнутого профілю робимо підкладку.

Отримуємо чітку стиковану площину.

Склеюємо крило на стапелі.

Тим часом профілюємо стабілізатор. Нижню площину стабілізатора залишаємо пласкою. Верхню частину крім шліфування по профілю робимо більш тоншою за крило, щоб зменшити вагу хвостової частини моделі. Товщина центральної частини 2,5мм та зменшується до кінців на 1-1,5мм.  Для цієї ж цілі кіль краще вирізати з 1,5мм-їпластини кулькового пінопласту або шліфувати заготовку до товщини 1мм.

   Готові площини хвостового оперення клеїмо на балку фюзеляжу.

Після висихання клею кріпимо крило за допомогою гумової нитки до фюзеляжу, встановлюємо модель на балансування. Додаючи свинець або інший матеріал в носову частину фюзеляжу досягаємо потрібного положення центра ваги. Наприклад 30мм від передньої кромки крила.

Після перевірки всіх площин на предмет перекосів, деформації, тощо, проводимо пробні запуски. Уточнюючи баласт досягаємо прямолінійного польоту с плавним зниженням. Інші регулювання проводимо підгинанням площин.

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (08.04.2022)
Переглядів: 135 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2025
Бесплатный конструктор сайтовuCoz