Четверг, 10.07.2025, 12:28
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Виготовлення моделі судна

РУМПЕЛІ, СТЕРНОВІ МЕХАНІЗМИ І ШТУРВАЛИ

Малі судна управлялися за допомогою румпеля. Він був прикріплений до вершини стерна і відхилявся в протилежну від тієї сторони, в яку потрібно було повернути судно. Великі судна не могли управлятися румпелем і потрібен був механізм для допомоги стерновому. Поступово румпель був замінений штурвальним колесом. Спочатку цей механізм було не складніше, ніж канат, що йде від румпеля до в «бочки», сполученої з колесом. На цю «бочку» і намотувався канат. Тип стернового механізму, показаний у додатку, застосовувався на Endeavor Капітана Кука і Resolution.

ТРАПИ

Трапи потрібно зібрати і закріпити до установки на моделі. На деяких моделях потрібні драбинитрапи з щаблиною, а не зі сходинками.

КРАН-БАЛКИ

Назва цієї специфічної частини походить від слова «catting» (що захищає) голову якоря, перед його підйомом. Вони мали форму і положення, показані (додаток). Один або більш шків були встановлені на кінцях крон – балки і виконували роль інструменту для зменшення сили, необхідної для підйому якоря. Ви можете показати якорі в будь-якому положенні, як визнаєте потрібним, і навіть можете показати один якір прибраний, а інший готовий опуститися.

ГАРМАТИ

Малюнки, що показують будівництво цих елементів (додаток), зрозумілі. Допоміжні інструменти і вірьовки, можуть бути встановлені по Вашому бажанню. Для приклеювання гармати до палуби, можна приклеїти знизу в глибині лафета маленьку дерев’яну прокладку, а її вже приклеїти до палуби. Застосовуючи цей спосіб, Ви одержите міцне і акуратне з’єднання.

Орієнтовні розміри калібрів деяких гармат в метричній системі одиниць наступні: 3-фунтові — 61-мм, 6-фунтові —95-мм, 8-фунтові—104-мм, 12-фунтові—110-мм, 16-фунтові—118-мм, 18-фунтові—136-мм, 24-фунтові—150-мм, 30-фунтові—164-мм, 36-фунтові—172-мм, 68-фунтові — 214-мм, карронади робилися 12-, 18-, 24-, 32-, 36-, 68- і 96-фунтовими.

Різні парусні кораблі мали різне число артилерійських палуб — деків. По кількості деків, в яких розташовувалися гармати, не рахуючи відкритої батареї, тобто гармат, встановлених на верхній палубі, кораблі підрозділялися на двох- і трьохдечні лінійні кораблі. Гармати крупнішого калібру встановлювалися на нижній палубі, а меншого калібру — на верхніх деках.

Кожна артилерійська палуба мала своє найменування (додаток). Сама нижня артилерійська палуба називалася гін-дек, потім догори йшли мидельдек, опердек і верхня відкрита палуба, на якій також встановлювалася артилерія. Сама нижня палуба, нижче артилерійської палуби (гондека), називалася орлопдек або кубрик і трюм.

Так, ще в 1722 р. петрівским Регламентом був введений наступний розподіл гармат по палубах, залежно від їх калібру (додаток).

1805 р. приносить нові зміни в судновій артилерії. Було видане Положення, яке визначало рід і калібр гармат для різного типа кораблів. Так, на лінійних кораблях встановлювалися 36-фунтові гармати і 24-фунтові карронади|, на фрегатах встановлювалися 24-фунтові гармати. Бриги озброювалися тільки карронадами на верхній відкритій палубі. Верхня відкрита палуба по довжині від носа до корми ділилася на бак, шкафут, шканці і ют. Бак — це простір верхньої палуби від форштевня до фок- щогли. Шкафут — частина верхньої палуби між фок- і грот-щоглою. Шканці — простір від грот-щогли до бізань-щогли. Ютом називалася частина палуби від бізань-щогли (на багатощоглових кораблях) або від грот-щогли на двощоглових кораблях до гакаборту — заднього краю корми.

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (05.03.2022)
Переглядів: 213 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2025
Бесплатный конструктор сайтовuCoz