Вторник, 21.05.2024, 06:21
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ВИГОТОВЛЕННЯ ШЛЮПОК

При споруді копій військових кораблів і торгових суден завжди є необхідність у виготовленні макетів шлюпок. На жаль, багато моделістів відносяться до цього без належної поваги. І в результаті з’являються копії, не відповідні натурному зразку.

Усуненню цього недоліку, на наш погляд, багато в чому сприятиме наступна технологія виготовлення макету шлюпки, поставлена, як мовиться, «на потік».

Перш за все запасаються заготовкою, яку доцільно вибирати з м’яких порід деревини. Форма — паралелепіпед, розміри якого повинні відповідати (у вибраному масштабі) підводній частині натурного зразка шлюпки. Для шестивеслового яла, наприклад, макет якого вирішено виконати із стократним зменшенням, це буде брусок 61Х19Х Х6,1 мм (2/3 висоти на міделі). На таку заготовку наноситься розмітка по осі і по перпендикулярних площинах, відповідних теоретичних обводах підводної частини корпусу.

Початок покладений, можна переходити до наступної операції — обробці заготовки. Озброївшись лобзиком, ножем і напилками, доводять «підводну» частину макету шлюпки «до кондиції», своєчасно перевіряючи якість виконуваної роботи за шаблонами. Після чого розпилюють деталь, що вийшла, по головній площині на дві половини. Круглим напилком знімають внутрішню частину заготівки.

З тонкої фанери випилюється кільова рамка, а з дощечки — борти шлюпки. Склеєні воєдино, а потім і з половинами підводної частини, вони складають основу корпусу, внутрішня поверхня якого доводиться до можливо більшої відповідності натуральному зразку за допомогою дискової зуболікарської фрези.

Напилками надається бортам необхідна сідлувата. Випилюється з фанери і встановлюється на клею планшир. Таким же способом закріплюється і вирізана з целулоїду, смужка, що імітує кіль.

З тонкої фанери випилюються, підганяються по місцю банки, люки і рибини макету. Після ретельної обробки наждачним папером їх покривають шаром эмаліта. Потім розкреслюють чорною тушшю, наносять для захисту від вологи ще 3—4 шару эмаліта і услід за фарбуванням макету встановлюють за допомогою клею на місце.

Колір макету — шаровий. Незайве, думається, також нагадати, що всі металеві деталі шлюпки (натурний зразок) фарбуються чорним лаком. Привальні бруси, бортики, планширі, банки, спинна дошка не фарбуються, а ґрунтуються лаком. Рангоут, весла і дерев’яні поверхні деталей постачання покриваються двома шарами оліфи.

Повертаючись до даного макету, не можна не підкреслити: зовнішня сторона верхнього поясу (ширстрека) шлюпки лівого борту фарбуються червоною, а у шлюпки правого борту — зеленою фарбою. Флюгерки виконані мальованими, розташовуються зовні «обшивки» в носовій частині і на транці з обох бортів. Для більшої відповідності натурному зразку слід виготовити також макети весел, бухти фалінів, рангоут в чохлі.

 

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (18.03.2022)
Переглядів: 149 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz