Вторник, 21.05.2024, 07:30
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ВИГОТОВЛЕННЯ ТАКЕЛАЖУ

На погляд непрофесіонала, такелаж на моделі парусного судна є дивовижним комплексом з ниток, блоків, вант і т.д. Все ж таки, якщо Ви знаєте що кожна снасть (нитка) виконує свою єдину і конкретну функцію, то, простежуючи її від початку і до кінця, завдання кожної нитки буде для Вас ясна!

Весь такелаж роздільний на дві групи: стоячий такелаж – снасті, які один раз поставили і в процесі походу вони не рухаються, і бігучий такелаж – снасті, потягнувши або перемістивши які можна примусити інші частини судна змінити їх положення. На будь-якому судні спочатку встановлюється стоячий такелаж для закріплення тих елементів, які випробовуватимуть великі навантаження і які використовуються як база для бігучого такелажу.

Найбільш навантажені (або найбільш товсті) вірьовки завжди поміщаються, де напруга звичайно буває найбільшою. Таким чином, чим вище знаходиться снасть, тим тонше вона стає. Цей важливий факт часто ігнорується моделістами і повністю псує зовнішній вигляд моделі! Слідуйте простому правилу: починайте виготовлення стоячого такелажу з нижньої частини щогли і використовуйте для цього най товщу нитку, яка є, піднімаючись вгору, використовуйте тонші нитки. Тоді Ви не падатимете в цю пастку! Інший аспект такелажу парусного судна, який часто забувають, це те, що на практиці для захисту стоячого такелажу від морської води і солі застосовувалися просмолені (тому темні) вірьовки. Це можна імітувати шляхом використання чорної вощеної нитки або шляхом фарбування світлих ниток сумішшю матового лаку і чорної фарби. Ця техніка може бути зроблена у будь-який момент перед установкою такелажу (шляхом фарбування всього мотка) або пізніше, коли всі нитки стоячого такелажу вже знаходяться на місці. Очевидно, що Ви повинні будете проявити велику обережність при другому способі щоб не пролити фарбу на майже готову модель або не зачепити пензликом інших деталей. Практика показала, що невеликі витрати на придбання чорної нитки різної товщини більш ніж виправдані її відмінним виглядом на моделі і заощадженим часом.

Бігучий такелаж, в основному, виготовлявся з прядивних вірьовок і з часом, із-за агресивного морського повітря, первинний світло-коричневий колір вірьовок змінювався до брудно-сірого. Для того, щоб їх імітувати, придатна будь-яка тонка гладка світло-коричнева нитка. Оскільки нитки бігучого такелажу головним чином проходять через блоки, і т. д., досить нитки одного невеликого діаметру. Гладка нитка гарантує хороший прохід через блоки без побоювання створення перешкод. Занурте моток нитки в склянку холодного міцного чаю. Дайте чаю добре вбиратися в нитку перш, ніж її віджимати і сушити (сушити нитку треба в розпрямленому стані!). Найбільший гріх, який моделіст може зробити це зробити свою модель з білою ниткою! Це абсолютно неправильно.

Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (17.03.2022)
Переглядів: 150 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz