Пятница, 11.07.2025, 04:40
Вітаю Вас Гость | RSS

Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді

Меню сайту
МОН,молоді спорту
Osvita.ua
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Вільнолітаючі моделі
Авіація з моменту її зародження так бурхливо розвивалася, що людство не змогло зберегти зразки всіх існуючих в різний час літальних апаратів, і багатьох з них ми знаємо лише з дійшли до нас кресленнями, схемами і фотографій. Однак літальні апарати багатьох типів збереглися в різних музеях у вигляді зменшених копій-макетів. З самого початку виникнення авіації їй супроводжувало виготовлення масштабних моделей в зменшеному вигляді. Можна сказати, що перша копія літака була зроблена навіть раніше, ніж літак. Можайський, перш ніж побудувати літак, зробив літаючу модель, на якій вивчав можливості польоту свого літального апарату. Хоч як би були великі і масові досягнення авіації в даний час, далеко не кожен може керувати навіть найпростішим літаком або планером. Але люди, які захопилися авіацією, знайшли вихід для задоволення свого інтересу - вони виготовляють літаючі моделі - від найпростіших, що нагадують літак лише основними деталями, до точних копій літаків в зменшеному масштабі, керованих або за допомогою корд, або по радіо, тим більше що розвиток радіоелектроніки останнім десятиліття надає цим людям необмежені можливості.
Але крім спортивного моделювання, багато хто захоплюється виготовленням і колекціонуванням макетів літальних апаратів. Колекції окремих любителів настільки багаті, що відображають майже всю історію розвитку авіації. Можна сміливо запевнити, що ті люди, які самі будують літаючі моделі-копії, відчувають таке ж задоволення, як і конструктори справжніх літаків. А управління літаючої моделлю дає можливість випробувати ще одне приємне відчуття - відчуття пілота. Шлях пізнання авіації через будівництво різних літаючих моделей багатьох привів у велику авіацію. Автор цих рядків теж, захопившись будівництвом літаючих моделей, пройшов шлях від моделі до планеру, від планера до літака - став льотчиком і багато років, керуючи великими повітряними суднами, не кидав займатися авіамоделюванням.
Практично можливо побудувати літаючу модель-копію будь-якого літального апарату, будь то історичний зразок початку ери авіації, літак військових років або сучасний реактивний лайнер.

 
Класифікація FAI
 Категорія F1 - вільнолітаючі моделі
Основні класи:
 - F1A - моделі планерів (F1A або A2 за старою класифікацією);
 - F1B - з гумовим двигуном моделі літаків - F1B або B2 за старою класифікації;
 - F1C - таймерні моделі літаків; - F1D - кімнатні моделі літаків;
 - F1E - моделі планерів з автоматичним управлінням для польотів зі схилів;
Додаткові класи:
 - F1G - з гумовим двигуном моделі літаків, малого формату (F1B або B1 по старою класифікацією);
 - F1H - моделі планерів малого формату (F1H або A1 за старою класифікації);
 - F1J - таймерні моделі літаків малого формату (1 / 2A за старою класифікації); - F1K - моделі літаків з двигунами на CO2;
 - F1L - кімнатні моделі літаків з розвиненим (> 50%) стабілізатором (EZB model);
 - F1M - кімнатні моделі літаків для початківців; - F1N - кімнатні моделі планерів з метальним стартом «з рук» ( «hand launch »);
 - F1P - таймерні моделі літаків для юніорів.
Категорія: Мої статті | Додав: Administrator (04.03.2022)
Переглядів: 177 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Корисні посилання


Форма входу
Педагогічна преса
ПедПреса

Copyright MyCorp © 2025
Бесплатный конструктор сайтовuCoz