ПРАВИЛА безпеки праці при роботі із бісером
1. Перед початком роботи підготувати робоче місце.
2. Сидіти прямо, не нахиляючи низько голову.
3. Роботу виконувати при достатньому освітленні.
4. Роботу тримати на відстані 25-30 см від очей.
5. Інструменти класти на стіл ручкою до себе, передавати – ручкою від себе.
Ножиці кладуть, зімкнувши леза, гострими кінцями від працюючого.
Передавати ножиці, тримаючи за зімкнуті леза.
6. Плоскогубці, круглозубці та кусачки тримати в обхват, не закладати пальці між ручками інструмента – можна защемити пальці.
7. Зберігати інструменти слід у спеціальній коробці.
8. Голки зберігати у спеціально відведеному місці.
9. Під час роботи, при тугому проходженні голки через бісеринку
використовувати наперсток.
10.Не користуватися несправним інструментом, іржавими та зігнутими голками.
Схема виконання ланцюжка

Одним із видів старовинного мистецтва є нанизування. Виготовлення прикрас з дрібного намиста, бісеру й стеклярусу відомо багатьом народам світу. Кілька тисячоліть тому, разом з появою скла, прийшли вони до нас із Стародавнього Єгипту та Індії. У старовинних похованнях знаходять скляне намисто та бісер різних кольорів, розмірів і форм.
У нашій країні виготовлення прикрас з намиста та бісеру відоме з часів Київської Русі. Але найбільшого поширення здобули ці вироби наприкінці минулого та на початку нашого століття.
Вузькими й широкими стрічками та комірцями з бісеру оздоблювали одяг та головні убори, прикрашали шию, голову, коси. Робили їх довгими і короткими, пласкими та об’ємними, суцільними й ажурними, з рівними й зубчастими краями, одно- й багатобарвними. Носили по одній прикрасі або по кілька водночас. Особливо поширеними та популярними прикраси з бісеру — гердани та силянки — були і є у західних областях України.
Різноманітні за формою, довжиною й шириною, місцевим колоритом, залежно від їх призначення, орнаментальних мотивів та вишуканості ці прикраси чудово поєднуються з сучасним одягом, прикрашають і доповнюють його. Виготовлення їх не потребує тривалого навчання та складних пристроїв, у чому ви можете пересвідчитися самі. |